фудбал

Таг
166Вести

СВЕТСКИОТ ПРВАК ЕНЦО ФЕРНАНДЕС СТАНА НАЈСКАПИОТ ИГРАЧ ВО ИСТОРИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ФУДБАЛ

РОНАЛДО ДОЈДЕ ВО ЛИГА КОЈА Е МНОГУ ПОПУЛАРНА ВО АРАПСКИОТ СВЕТ, А СИТЕ КЛУБОВИ СЕ ВЛАДИНИ

ОВА НЕ Е КРАЈ НА МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА РОНАЛДО ПО ДОАЃАЊЕТО ВО САУДИСКА АРАБИЈА

И ПО СМРТТА НА ПЕЛЕ ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ДЕБАТИТЕ КОЛКУ ГОЛОВИ ПОСТИГНАЛ

ЛЕО МЕСИ ПОСТАВИ 12 РЕКОРДИ ПРИ ОСВОЈУВАЊЕТО НА СВЕТСКАТА ТИТУЛА

РЕАЛ МАДРИД ПОТПИША СО 16-ГОДИШНИОТ ЕНДРИК, НОВОТО БРАЗИЛСКО ЧУДО ОД ДЕТЕ

КЛУБ ОД САУДИСКА АРАБИЈА МУ ПОНУДИ 200 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО НА РОНАЛДО

СТЕФАНИ ФРАПАР ЈА ВОДЕШЕ ПРВАТА ЖЕНСКА СУДИСКА ПОСТАВА ВО 92-ГОДИШНАТА ИСТОРИЈА НА СП

СЕМЕЈСТВОТО ГЛЕЈЗЕР НАЈАВИ ПРОДАЖБА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

КАТАР ГО ОРГАНИЗИРА НАЈСКАПИОТ ФУДБАЛСКИ МУНДИЈАЛ ВО ИСТОРИЈАТА, А НЕ ДОЗВОЛУВА ДА СЕ ПИЕ ПИВО