Гилјермо дел Торо

Таг
7Вести

„ПИНОКИО“ НА ДЕЛ ТОРО ДОАЃА НА „НЕТФЛИКС“ НА 9 ДЕКЕМВРИ, 14 ГОДИНИ ОТКАКО ПРВПАТ БЕШЕ НАЈАВЕН

НЕКОИ ОД НАЈИСЧЕКУВАНИТЕ ФИЛМОВИ ВО 2021 ТРЕБАШЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ЛАНИ

ДЕЛ ТОРО ИЗБРА ЅВЕЗДЕНА АКТЕРСКА ЕКИПА ЗА СВОЈОТ АНИМИРАН МЈУЗИКЛ „ПИНОКИО“

ВЕРУВАЈТЕ ВО СОПСТВЕНИТЕ ПРИКАЗНИ, А НЕ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ – ГИЛЈЕРМО ДЕЛ ТОРО ДОБИ ЅВЕЗДА ВО ХОЛИВУД

„ПИНОКИО“ ЌЕ БИДЕ ПРВИОТ АНИМИРАН ФИЛМ НА ДЕЛ ТОРО

ЌЕ ИЗГРАДИМЕ ЅИД ЦЕЛОСНО НАПРАВЕН ОД ОСКАРИ, МУ ПОРАЧА РЕЖИСЕРОТ ИЊАРИТУ НА ТРАМП

ДЕЛ ТОРО ОБВИНЕТ ЗА ПЛАГИЈАТ НА „ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“