хибрид

Таг
6Вести

„ТОЈОТА“ КОНЕЧНО ЌЕ ПОЧНЕ ДА РАЗВИВА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, НАЈАВИ 10 НОВИ МОДЕЛИ ДО 2026

„ТОЈОТА“ КОНЕЧНО ГО НАЈАВИ СВОЈОТ ПРВ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ, ЌЕ ИМА И СОЛАРЕН ПОКРИВ

„ШКОДА“ ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА „ОКТАВИЈА“, ПРВПАТ ИМА И ХИБРИДНА ВЕРЗИЈА

„МЕКЛАРЕН СПИДТЕИЛ“ – СПОЈ НА УМЕТНОСТ, НАУКА И НЕВЕРОЈАТНА БРЗИНА

РЕДОК ХИБРИД НА КИТ И ДЕЛФИН СНИМЕН ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ХАВАИ