Христијан Мицкоски

Таг
3Вести

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДОГОВОРИЈА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПОПИСОТ И ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НО ОД ДЕНЕСКА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ ИНТЕРВЈУ СО ЗАРАЗЕН НОВИНАР

ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ ДОГОВОРИЛЕ ЗА ИМЕТО РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА