Ирска

Таг
12Вести

ИРСКИОТ ПРЕМИЕР ОБЈАВИ ВО ПАРЛАМЕНТОТ ДЕКА ДЕДО МРАЗ ДОБИЛ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ИРСКИОТ АКТЕР БЕРИ КЈОУГЕН – МАЈКА МУ ПОЧИНАЛА ОД ХЕРОИН, ЖИВЕЕЛ ВО 13 ЗГРИЖУВАЧКИ ДОМОВИ

БИВШИОТ ПЕЈАЧ НА „СЕКС ПИСТОЛС“, ЏОН ЛАЈДОН, БИ МОЖЕЛ ДА ЈА ПРЕТСТАВУВА ИРСКА НА ЕВРОВИЗИЈА

ИРЕЦОТ ШОН ТОБИН ГО ИСТРЧА НАЈБРЗИОТ МАРАТОН НА АНТАРКТИК ДОСЕГА

АЕРОДРОМ ВО ИРСКА ОКРУЖЕН СО ПЛАНИНИ И МОРЕ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈЖИВОПИСЕН НА СВЕТОТ

ИРСКА ГИ ОТВОРИ ПАБОВИТЕ ПО ТРИ МЕСЕЦИ, НО НЕМА ПЕЕЊЕ И МОЖЕ ДА СЕ ПИЕ САМО 105 МИНУТИ

МЕТ ДЕЈМОН СНИМАЛ ФИЛМ, ПА МОРАЛ ДА ОСТАНЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ВО МАЛ ИРСКИ ГРАД

ИРСКИОТ ПРЕМИЕР ЌЕ РАБОТИ И КАКО ЛЕКАР ДОДЕКА ТРАЕ ПАНДЕМИЈАТА

ИРСКА ГИ ЗАТВОРИ ПАБОВИТЕ ПРЕД ДЕНОТ НА СВЕТИ ПАТРИК

НАЈТОЛЕРАНТЕН ГРАД ВО ХРВАТСКА – РИЕКА ГО ПРЕЗЕДЕ СТАТУСОТ НА ЕВРОПСКА ПРЕСТОЛНИНА НА КУЛТУРАТА