Јанис Адетокунбо

Таг
2Вести

ГРКОТ АДЕТОКУНБО ГО ОДНЕСЕ МИЛВОКИ ДО ПРВАТА НБА ТИТУЛА ПО 50 ГОДИНИ ПАУЗА

ГРКОТ АДЕТОКУНБО ГО ПОТПИША НАЈБОГАТИОТ ДОГОВОР ВО ИСТОРИЈАТА НА НБА ОД 228,2 МИЛИОНА ДОЛАРИ