Катар

Таг
12Вести

ПО РАКОМЕТНО И ФУДБАЛСКО, КАТАР ЌЕ ОРГАНИЗИРА И СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО КОШАРКА

БОДЛИКАВА ЖИЦА И ВООРУЖЕНИ СТРАЖАРИ ЈА ШТИТАТ ЕДИНСТВЕНАТА ПРОДАВНИЦА ЗА АЛКОХОЛ ВО КАТАР

КАТАР ИЗВЛЕЧЕ ДЕВЕТ МЛАДИ РОБОТИЧАРКИ ОД КАБУЛ ЗА ДА МОЖАТ ДА ГО ПРОДОЛЖАТ ОБРАЗОВАНИЕТО

„ДИЈАМАНТ ВО ПУСТИНАТА“ Е ТРЕТИОТ ИЗГРАДЕН СТАДИОН ЗА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

ФУДБАЛСКИТЕ ФАНОВИ ЌЕ МОЖАТ ДА СПИЈАТ НА КРУЗЕРИ ЗА ВРЕМЕ НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

СТУДИОТО НА ЗАХА ХАДИД ГО ИЗГРАДИ ПРВИОТ НОВ СТАДИОН ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР

СТОТИЦИ ДИСКОВИ ГО ФОРМИРААТ НОВИОТ НАЦИОНАЛЕН МУЗЕЈ НА КАТАР ОД 434 МИЛИОНИ ДОЛАРИ