Леди Гага

Таг
31Вести

ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР ЗА ВТОРИОТ ДЕЛ НА „ЏОКЕР“, КОЈ ЌЕ БИДЕ И МЈУЗИКЛ

„ЏОКЕР 2“ ДОАЃА ВО ОКТОМВРИ 2024 И ЌЕ БИДЕ МЈУЗИКЛ СО ХОАКИН ФЕНИКС И ЛЕДИ ГАГА

ГИ ПРЕЖИВУВАВ ТРАУМИТЕ ОД ТИНЕЈЏЕРСТВОТО ЗА ДА ГО СОЗДАДАМ ЛИКОТ НА ЦРНАТА ВДОВИЦА, ВЕЛИ ЛЕДИ ГАГА

ТОНИ БЕНЕТ НА 95 ГОДИНИ СНИМИ НОВ АЛБУМ СО ЛЕДИ ГАГА

КИНА ГИ ИСЕЧЕ ЛЕДИ ГАГА, ЏАСТИН БИБЕР И КОРЕЈСКА ПОП ГРУПА ОД „ПРИЈАТЕЛИ“

ЛЕДИ ГАГА ОТКРИ ДЕКА ЗАБРЕМЕНИЛА И ИМАЛА НЕРВЕН СЛОМ ОТКАКО БИЛА СИЛУВАНА НА 19 ГОДИНИ

ПРЕМИЕРАТА НА ФИЛМОТ СО ЛЕДИ ГАГА И АДАМ ДРАЈВЕР ЗАКАЖАНА НА 100-ГОДИШНИНАТА ОД МОДНАТА КУЌА „ГУЧИ“

ЛЕДИ ГАГА НУДИ ПОЛА МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА УКРАДЕНИТЕ КУЧИЊА

ЛЕДИ ГАГА И ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ЌЕ НАСТАПАТ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН

ЛЕДИ ГАГА ЈА ПОКАЖА СВОЈАТА КОЛЕКЦИЈА МАСКИ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА НАГРАДИТЕ НА ЕМ-ТИ-ВИ