Љубомир Стефанов

Таг
7Вести

АВТОРИТЕ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ДОБИЈА ПОКАНА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО АМЕРИКАНСКАТА АКАДЕМИЈА ЗА ФИЛМ

ВРАЌАЊЕТО ДОМА НИ БЕШЕ НАЈДОБРОТО ВРЕМЕ ВО ГОДИНАТА, ВЕЛАТ АВТОРИТЕ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ОТКАКО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ИСПИША ИСТОРИЈА КАКО ПРВ ДОКУМЕНТАРЕЦ СО ДВЕ НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ОСТАНА БЕЗ ЕВРОПСКИ ОСКАР ЗА НАЈДОБАР ДОКУМЕНТАРЕЦ

И АТИЏЕ ПРИМИ НАГРАДА ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“, АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА ИЗБРАА ЗА НАЈПРИВЛЕЧЕН ЛИК ВО ДОКУМЕНТАРЕЦ

МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ НАЛЕТО НА МАКЕДОКС

ХОЛИВУДСКИТЕ КРИТИЧАРИ ГО ПОФАЛИЈА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ПО ПРЕМИЕРАТА НА САНДЕНС