Луис Хамилтон

Таг
5Вести

ХАМИЛТОН ОСТАНУВА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА ВО МЕРЦЕДЕС ВО ОБИД ДА ГО НАДМИНЕ ШУМАХЕР

ХАМИЛТОН ПОЛЕКА ГИ ПРЕЗЕМА СИТЕ РЕКОРДИ НА ШУМАХЕР ШТО МНОГУМИНА ВЕРУВАА ДЕКА СЕ НЕДОСТИЖНИ

ФОРМУЛА 1 ЈА ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА 5 ЈУЛИ, ЗАСЕГА ПОТВРДЕНИ ОСУМ ТРКИ

РЕКОРДИТЕ НА ШУМАХЕР СЕ ЧИНЕА НЕДОСТИЖНИ, А ХАМИЛТОН ДОГОДИНА МОЖЕ СИТЕ ДА ГИ СОБОРИ

КРИСТИНА АГИЛЕРА СНИМИ ДУЕТ СО ШАМПИОНОТ ВО ФОРМУЛА 1, ЛУИС ХАМИЛТОН