Мадрид

Таг
13Вести

АНА ВАНЧEВСКА И АЛЕКСЕЈ ИВАНОВСКИ ОД БИТОЛА ОДАТ НА ЈУНИОРСКИОТ ЕВРОСОНГ ВО ШПАНИЈА

ТАНЧАРКИ ОД МАДРИД ГО ИЗИГРАА ТРАДИЦИОНАЛНОТО ФЛАМЕНКО НА ПРОСЛАВАТА НА НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК НА ШПАНИЈА ВО СКОПЈЕ

НАЈПОЗНАТИТЕ БУЛЕВАР И ПАРК ВО МАДРИД СТАВЕНИ НА ЛИСТАТА НА СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО НА УНЕСКО

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ИНВЕСТИРАЛ 13 МИЛИОНИ ЕВРА ВО СВОЈОТ НОВ ХОТЕЛ ВО МАДРИД

МАДРИД Е МАЛ РАЈ ЗА ТУРИСТИ ДОДЕКА НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД ЕВРОПА Е ПОД СТРОГИ РЕСТРИКЦИИ

МАДРИД СЕ СОЗЕМА ОД НАЈГОЛЕМОТО СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ОД 1971 КОЕ ОШТЕТИ НАД 150.000 ДРВЈА

МАДРИД ЌЕ ЈА ДОБИЕ НАЈГОЛЕМАТА УРБАНА ШУМА ВО ЕВРОПА, ЌЕ СЕ САДАТ 450.000 НОВИ ДРВЈА

МЛАДИТЕ СЕ МОБИЛИЗИРААТ, НЕДОСТИГА ПОЛИТИЧКА ВОЛЈА, КАЖАА ПРЕД КЛИМАТСКИОТ САМИТ ВО МАДРИД

ПРЕД ПАРАДАТА ВО ЛИВЕРПУЛ, НОВИТЕ ЕВРОПСКИ ПРВАЦИ ПРВО ПРОСЛАВИЈА СО НАЈБЛИСКИТЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СКУЛПТУРА НА ШПАНСКИОТ КРАЛ ФЕЛИПЕ СЕ ПРОДАВА ЗА 200.000 ЕВРА, НО УСЛОВОТ Е ДА СЕ ЗАПАЛИ