ПРЕД ПАРАДАТА ВО ЛИВЕРПУЛ, НОВИТЕ ЕВРОПСКИ ПРВАЦИ ПРВО ПРОСЛАВИЈА СО НАЈБЛИСКИТЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Мадрид, (Би-Би-Си)

Ливерпул синоќа по шести пат стана европски првак и пехарот денеска попладне стигнува во градот на „Битлс“, кадешто се очекува сите да излезат на улиците за да ги поздрават шампионите.

По примањето на медалите и пехарот, играчите на Ливерпул прво ја поделија радоста со своите најблиски, кои се спуштија на теренот на стадионот на Атлетико Мадрид.

Трент Александер-Арнолд со родителите и браќата
Капитенот Хендерсон со татко му
Алекс Окслејд-Чембрлен со девојка му
Сопругата на Алисон не можеше да дојде во Мадрид бидејќи наскоро треба да се породи