Малдиви

Таг
6Вести

МАЛДИВИ ЌЕ ГРАДИ ПЛОВЕЧКИ ГРАД ЗА 20.000 ЛУЃЕ ЗА ДА СЕ СПРАВИ СО РАСТОТ НА НИВОТО НА МОРЕТО

МАЛДИВИ ЌЕ ПРИВЛЕКУВА ТУРИСТИ И СО ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19

МАЛДИВИ СЕ СОСТОИ ОД 1.200 ОСТРОВИ, А НАЈСКАПИОТ ОД НИВ СЕ ИЗНАЈМУВА ЗА 80.000 ДОЛАРИ ЗА НОЌ

ГВИНЕТ ПАЛТРОУ ГО ПОВЕЛА НА МЕДЕН МЕСЕЦ И БИВШИОТ СОПРУГ

КЕЈТИ ПЕРИ И ОРЛАНДО БЛУМ ЗАЕДНО НА ОДМОР НА МАЛДИВИ