маратон

Таг
14Вести

АМЕРИКАНКА БЕЗ НОГА ИСТРЧА РЕКОРДНИ 104 МАРАТОНИ ЗА 104 ДЕНА

МАРАТОНИТЕ ВО ЊУЈОРК И БЕРЛИН ОТКАЖАНИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ЕНДИ СЕРКИС СОБРА 280.000 ФУНТИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ ЧИТАЈЌИ ГО „ХОБИТ“ 11 ЧАСА

ИТАЛИЈАНСКИ МАРАТОНЕЦ ИСТРЧА 100 КИЛОМЕТРИ НА ДОМАШЕН БАЛКОН

ДОДЕКА Е ВО ИЗОЛАЦИЈА, ФРАНЦУЗИН ИСТРЧАЛ МАРАТОН НА СЕДУММЕТАРСКА ТЕРАСА

АМЕРИКАНКА СЕ ПЛАСИРАШЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ПО СВОЈОТ ПРВ МАРАТОН

ТРЧАЊЕ МАРАТОНИ ГИ „ПОДМЛАДУВА“ АРТЕРИИТЕ НА НОВИТЕ ТРКАЧИ

КАНАЃАНЕЦ НА 84 ГОДИНИ ИСТРЧА МАРАТОН НА АНТАРКТИК

КАКО ДА СУМ ПРВ ЧОВЕК НА МЕСЕЧИНАТА, ИЗЈАВИ ЕЛИУД КИПЧОГЕ ОТКАКО ПРВ ВО ИСТОРИЈАТА ИСТРЧА МАРАТОН ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА