награди

Таг
53Вести

ИРАНСКИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ „МОЈАТА УКРАДЕНА ПЛАНЕТА“ НА ФАРАНАЗ ШАРИФИ ПОБЕДИ НА СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

НЕМА УТКА СО ФИЛМСКА МУЗИКА – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОСКАРОВСКАТА ГАЛА ВЕЧЕР ВО ОПЕРАТА

ДА ИГРАМЕ СИТЕ ОРО ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА И ГРУПНО ДА НЀ СЛИКААТ ЗА ПАСОШИ КАКО ЗА НА СВАДБА, РЕЧЕ САШКО КОЦЕВ НА „ЗЛАТНА БУБАМАРА“

ЅВЕЗДИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ ПО ХОЛИВУДСКИОТ ШТРАЈК – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

ПОЛНА САЛА ЗА НОВОГОДИШНИОТ КОНЦЕРТ НА „ЛУЈ“, ФОНДАЦИЈАТА НАГРАДИ ТРОЈЦА УСПЕШНИ УЧЕНИЦИ

ВРЕНЦОСКА, ЈАНКОВСКА, ПЕЦОВ, ТАНЕВ, ТАНЕВСКА И РИСТОВСКА ГИ ДОБИЈА НАГРАДИТЕ НА ДЛУМ

ГОРДИ СМЕ ШТО ОСВЕН СО МАКЕДОНСКИТЕ ЅВЕЗДИ СМЕ ПРАВЕЛЕ ИНТЕРВЈУА И СО СВЕТСКИ, КАЖАА ОД ЕКИПАТА НА „БЕКСТЕЈЏ“ ЗА 16. РОДЕНДЕН

ФЕСТИВАЛОТ ЗЛАТНА ЛИРА СЕ ЗАТВОРА СО КОНЦЕРТ НА ФАГОТИСТОТ ДАНИЕЛ АПОСТОЛОВ И ПИЈАНИСТОТ ДАРКО МАРИНКОВСКИ

ПРЕТСТАВАТА „АНТИГОНА“ НА ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ОД ПЛЕВЕН ОСВОИ ТРИ ОД ЧЕТИРИТЕ НАГРАДИ НА ФЕСТИВАЛОТ СТОБИ

БУГАРСКАТА ПРЕТСТАВА „ОРФЕЈ“ ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА НА 17. ТЕАТАРСКИ ФЕСТИВАЛ СКУПИ