накит

Таг
13Вести

ИЗЛОЖБА НА ФИЛИГРАНСКИ НАКИТ И ЕДУКАТИВНА РАБОТИЛНИЦА ЗА ДЕЦА ЌЕ СЕ ОДРЖАТ ВО ЧИФТЕ АМАМ

ВИКТОРИЈА БЕКАМ ИМА 15 СКАПОЦЕНИ ПРСТЕНИ ОД СОПРУГОТ, СИТЕ ГИ ВИКА СВРШЕНИЧКИ

НАРАКВИЦИ СО 112 ДИЈАМАНТИ НА МАРИЈА АНТОАНЕТА НА АУКЦИЈА ЗА 2-4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

БЕСЦЕНЕТИОТ НАКИТ УКРАДЕН ВЧЕРА ОД МУЗЕЈ ВО ДРЕЗДЕН МОЖЕБИ ЗАСЕКОГАШ Е ИЗГУБЕН

„ТИФАНИ“ ЈА ПРОШИРУВА КОЛЕКЦИЈАТА НАКИТ ЗА МАЖИ, ЌЕ ПРОДАВА И ЧАШИ ЗА ПИВО

ГЕРМАНСКА ДИЗАЈНЕРКА ПРАВИ НАКИТ ОД МАЈЧИНО МЛЕКО

ДИЈАМАНТИТЕ НА ТЕЈЛОР, ЛОРЕН И ХЕПБЕРН НА ИЗЛОЖБА ВО РИМ

1,7 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ВЕРЕНИЧКИОТ ПРСТЕН НА ПОСЛЕДНАТА СОПРУГА НА СИНАТРА

БИСЕР НА МАРИЈА АНТОАНЕТА ПРОДАДЕН ЗА РЕКОРДНИ 36 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

88-ГОДИШНАТА ТИПИ ХЕДРЕН ВО РЕКЛАМА НА „ГУЧИ“