Наоми Осака

Таг
4Вести

ТЕНИСКАТА ЅВЕЗДА НАОМИ ОСАКА ДОБИ ЌЕРКА И ПЛАНИРА ПОВТОРНО ДА ИГРА

ТЕНИСКАТА ЅВЕЗДА НАОМИ ОСАКА ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА

НАОМИ ОСАКА НАЈАВИ ПАУЗА ОД ТЕНИСОТ ОТКАКО ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА РОЛАН ГАРОС НЕМАА СЛУХ ЗА НЕЈЗИНИТЕ МЕНТАЛНИ ПРОБЛЕМИ

НАОМИ ОСАКА ГО УРНА РЕКОРДОТ НА ШАРАПОВА И СТАНА НАЈПЛАТЕНАТА СПОРТИСТКА НА СВЕТОТ