НАСА

Таг
45Вести

КАПСУЛАТА „ОРИОН“ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО КРУЖЕЊЕТО ОКОЛУ МЕСЕЧИНАТА, НА ЗЕМЈАТА ЌЕ ПАДНЕ В НЕДЕЛА ВЕЧЕР

ЛАНСИРАЊЕТО НА МЕГАРАКЕТАТА НА НАСА ГО НАЈАВИ ВРАЌАЊЕТО НА ЛУЃЕТО НА МЕСЕЧИНАТА ПО ПОВЕЌЕ ОД ПОЛА ВЕК

ФОТОГРАФИЈА ОД ГАЛАКСИЈАТА КАКВА ШТО БИЛА ПРЕД 13 МИЛИЈАРДИ ГОДИНИ ИСПРАТИ ТЕЛЕСКОПОТ „ЏЕЈМС ВЕБ“

РОВЕРОТ „ПЕРСЕВЕРАНС“ ЈА ПОЧНУВА ПОТРАГАТА ПО ДРЕВЕН ЖИВОТ НА МАРС

АСТРОНОМИТЕ НА НАСА ЈА СЛЕДАТ НАЈГОЛЕМАТА КОМЕТА ДОСЕГА ОТКРИЕНА

ПРВИТЕ МИСИИ НА ВЕНЕРА ПО НЕКОЛКУ ДЕЦЕНИИ ЌЕ ИСТРАЖАТ КАКО ТАА СТАНАЛА СВЕТ НАЛИК НА ПЕКОЛ

МАЛИОТ ХЕЛИКОПТЕР НА НАСА ПОЛЕТА НА МАРС, НАРЕДНИТЕ ЧЕТИРИ ЛЕТА ЌЕ БИДАТ ПОАМБИЦИОЗНИ

НАСА ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ИЗВЕДЕ ИСТОРИСКИОТ ЛЕТ НА ХЕЛИКОПТЕР НА МАРС

ХЕЛИКОПТЕРОТ НА НАСА ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ ЛЕТ НА МАРС ВО ПОЧЕТОКОТ НА АПРИЛ

„ПЕРСЕВЕРАНС“ ДОНЕСЕ ЕДЕН ТОН ТЕХНОЛОГИЈА НА МАРС, НО НАЈРАНО ВО 2031 ЌЕ СЕ ДОЗНАЕ ДАЛИ ОТКРИЛ ЖИВОТ