Никола Груевски

Таг
7Вести

ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ ДЕКА ДОБИЛ АЗИЛ ВО УНГАРИЈА, МИЈАЛКОВ ВО ЗАТВОР ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ НОВО БЕГСТВО

ГРУЕВСКИ ИЗБЕГАЛ ПРЕКУ АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА, УНГАРИЈА ЈА ПОЧНАЛА ПРОЦЕДУРАТА ЗА ДАВАЊЕ АЗИЛ

ГРУЕВСКИ СЕ ОГЛАСИ НА ФЕЈСБУК, УНГАРИЈА ПОТВРДИ ДЕКА ПРЕБЕГНАЛ ВО БУДИМПЕШТА И БАРА АЗИЛ

ГРУЕВСКИ НЕ СЕ ПРИЈАВИ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА, МВР РАСПИША ПОТЕРНИЦА

ЕКСПРЕМИЕРОТ ГРУЕВСКИ ДОБИ ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА „МЕРЦЕДЕСОТ“ ОД 600.000 ЕВРА

СДСМ – 57, ДУИ 11, ВМРО-ДПМНЕ 5 ГРАДОНАЧАЛНИЦИ (НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ)

СДСМ ВО ПРВИОТ КРУГ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ОСВОИ 37 ГРАДОНАЧАЛНИЦИ