номинација

Таг
9Вести

ФИЛМ КОЈ ЗАРАБОТИ САМО 27.000 ДОЛАРИ ДОБИ НОМИНАЦИЈА ЗА ОСКАР ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА ПО КАМПАЊАТА НА ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ

ПОСЛЕДНИОТ АЛБУМ НА ТРПЧЕСКИ НОМИНИРАН ЗА МЕЃУНАРОДНИТЕ НАГРАДИ ЗА КЛАСИЧНА МУЗИКА

СО ТРЕТ ОСКАР, ФРЕНСИС МЕКДОРМАНД ЌЕ Ѝ СЕ ДОБЛИЖИ НА РЕКОРДЕРКАТА КЕТРИН ХЕПБЕРН

„ВРБА“ ДОБИ НОМИНАЦИЈА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ, МАНЧЕВСКИ ЗА НАЈДОБАР РЕЖИСЕР НА ФЕСТИВАЛОТ РЕЈНДЕНС ВО ЛОНДОН

ФИЛМСКИ ЅВЕЗДИ КОИ НЕМААТ НИЕДНА НОМИНАЦИЈА ЗА ОСКАР (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОСКАРИ 2020: ИСТОРИСКИ ДУЕЛ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ И „ПАРАЗИТ“, НОМИНИРАНИ РЕКОРДНИ 62 ЖЕНИ

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ИСПИША ИСТОРИЈА КАКО ПРВ ДОКУМЕНТАРЕЦ СО ДВЕ НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ И ОФИЦИЈАЛНО ВО КОНКУРЕНЦИЈА ЗА ДВЕ НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ НОМИНИРАН ЗА НАГРАДА КОЈА Е ПРЕДВЕСНИК НА ОСКАР