огномет

Таг
9Вести

СÈ ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ ГИ ОТКАЖУВААТ НОВОГОДИШНИТЕ ПРОСЛАВИ, НО ЌЕ ИМА ОГНОМЕТ НАД ДУБАИ И СИДНЕЈ

ТРИ МИЛИОНИ ЛУЃЕ СЛАВЕА НОВА ГОДИНА НА ПЛАЖАТА КОПАКАБАНА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СИДНЕЈ ГО ИСПУКА НОВОГОДИШНИОТ ОГНОМЕТ ПРЕД МИЛИОН ЛУЃЕ ВО ИНАЕТ НА ПОЖАРИТЕ

СИДНЕЈ НЕ ГО ОТКАЖУВА НОВОГОДИШНИОТ ОГНОМЕТ, И ПОКРАЈ ПРОТЕСТИТЕ И ПОЖАРИТЕ

ДВОЈНО ШОУ ВО СИДНЕЈ – ОГНОМЕТ И ГРМОТЕВИЦИ НА ПРЕЧЕКОТ НА 2019

СО ОГНОМЕТ СВЕТНА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

ЗАБАВАТА ПОЧНА ВО НОВ ЗЕЛАНД, ОКЛЕНД ИСПУКА ПОЛОВИНА ТОН ОГНОМЕТ ЗА НОВА ГОДИНА