Париска модна недела

Таг
5Вести

„ДИОР“ ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА КОЛЕКЦИЈА ПРЕКУ МИНИЈАТУРНИ КУКЛИ

ЕКОЛОШКО, А ЛУКСУЗНО – СТЕЛА МАКАРТНИ СО ЕКОМАНИФЕСТ НА ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА

ЧАНТА КОЈА СОБИРА НЕКОЛКУ БОНБОНИ СТАНА СЕНЗАЦИЈА НА ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА

ПЛАЖА НАМЕСТО ПИСТА – „ШАНЕЛ“ ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА КОЛЕКЦИЈА ВО ПАРИЗ

ХОЛИВУДСКИ ЅВЕЗДИ И МОДЕЛИ ГО ЗАПРЕА СООБРАЌАЈОТ НА СЕНА