поп музика

Таг
30Вести

НЕОБЈАВЕНИ ПЕСНИ НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ СОБРАНИ НА НОВ ПОСМРТЕН АЛБУМ

БИЈОНСЕ ГО НАЈАВИ ПРВИОТ АЛБУМ ПО ШЕСТ ГОДИНИ ПАУЗА

ТОНИ БЕНЕТ ДОБИ ГРЕМИ НА 95 ГОДИНИ, НО НЕ Е НАЈСТАРИОТ ОСВОЈУВАЧ ДОСЕГА

СО ПРВАТА ПЕСНА БРОЈ ЕДЕН НИЗ ЦЕЛ СВЕТ – РИК ЕСТЛИ ПО 35 ГОДИНИ ПОВТОРНО ЌЕ ГО ОБЈАВИ ДЕБИ АЛБУМОТ

40 ГОДИНИ ПО ДЕБИТО, „ДЈУРАН ДЈУРАН“ ГО ОБЈАВИ 15. АЛБУМ СО РЕЧИСИ ИСТАТА ПОСТАВА

„ТИРС ФОР ФИРС“ ГО НАЈАВИ ПРВИОТ АЛБУМ ПО 17 ГОДИНИ, ИНСПИРИРАН ОД СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА

НА НОВИОТ АЛБУМ НА ЕЛТОН ЏОН ЌЕ ИМА И ХИП ХОП, КАНТРИ И ЕЛЕКТРОНСКА МУЗИКА

„АББА“ ЌЕ СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА СО ПОМОШ НА ХОЛИВУДСКА ТЕХНОЛОГИЈА ОТКАКО ПО 40 ГОДИНИ ГИ ОБЈАВИ ПРВИТЕ НОВИ ПЕСНИ

ПО ДВЕГОДИШНИОТ ОДМОР, ЕД ШИРАН ВО ОКТОМВРИ СЕ ВРАЌА СО НОВИОТ АЛБУМ „=“

ПОЧИНА ЏОН ДЕЈВИС, ВИСТИНСКИОТ ПЕЈАЧ НА „МИЛИ ВАНИЛИ“