посета

Таг
6Вести

СТУДЕНТИ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ВО СТУДИСКА ПОСЕТА НА АРХЕОЛОШКИТЕ ЛОКАЛИТЕТИ ВО ДРЖАВАВА

ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД МАЈК ПОМПЕО ДОЈДЕ ВО ОХРИД ЗА ДА Ѝ ПОСАКА ДОБРЕДОЈДЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

ВИЕ СТЕ ПРИМЕР ЗА МИРЕН СОЖИВОТ, КАЖА ПАПАТА ФРАЊО ПРИ ИСТОРИСКАТА ПОСЕТА НА МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ И ЦИПРАС НАПРАВИЈА СЕЛФИ, ПА ГИ ОБЕДИНИЈА БИЗНИСМЕНИТЕ ОД ДВЕТЕ ЗЕМЈИ НА ИСТОРИСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ

МОДНИТЕ ИКОНИ МЕЛАНИЈА ТРАМП И КРАЛИЦАТА ЛЕТИЦИЈА СЕ ЗАПОЗНАА ВО БЕЛАТА КУЌА

МАКРОН ЈА НАРЕЧЕ СОПРУГАТА НА АВСТРАЛИСКИОТ ПРЕМИЕР ВКУСНА