прослава

Таг
24Вести

СВЕТОТ Ѝ ПОСАКА ДОБРЕДОЈДЕ НА 2024 СО ОГНОМЕТИ И СВЕТЛОСНИ ЕФЕКТИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

НАД 40 ХРВАТСКИ ГРАДОВИ, МЕЃУ КОИ И ЗАГРЕБ, СЕ ОТКАЖАА ОД ОГНОМЕТИТЕ ЗА НОВА ГОДИНА

ГЕТЕБОРГ ГО СЛАВИ 400. РОДЕНДЕН И ИМ ЈА ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА НА СВОИТЕ ЖИТЕЛИ ДА ДОБИЈАТ НОВИ БАЗЕНИ

САМОА, ТОНГА И КИРИБАТИ ПРВИ ВЛЕГОА ВО 2023 ВО 11 ЧАСОТ ПО МАКЕДОНСКО ВРЕМЕ

„САНАТОРИУМ“, „СУПЕРХИКС“ И ДИНА ЈАШАРИ ЌЕ НАСТАПАТ ЗА 50. РОДЕНДЕН НА МКЦ

СÈ ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ ГИ ОТКАЖУВААТ НОВОГОДИШНИТЕ ПРОСЛАВИ, НО ЌЕ ИМА ОГНОМЕТ НАД ДУБАИ И СИДНЕЈ

МЕСТО СВИРКА ЗА 100 ФАНОВИ, РИНГО СТАР ЌЕ ГО ПРОСЛАВИ 80. РОДЕНДЕН СО ОНЛАЈН НАСТАН

ТРИ МИЛИОНИ ЛУЃЕ СЛАВЕА НОВА ГОДИНА НА ПЛАЖАТА КОПАКАБАНА (ФОТОГАЛЕРИЈА)