Реал Мадрид

Таг
10Вести

РЕАЛ МАДРИД ПОТПИША СО 16-ГОДИШНИОТ ЕНДРИК, НОВОТО БРАЗИЛСКО ЧУДО ОД ДЕТЕ

ПОЧИНА ПАКО ХЕНТО, ФУДБАЛЕР СО НАЈМНОГУ ОСВОЕНИ ЕВРОПСКИ ТИТУЛИ

НАД 100 ПАТИ ГО ГЛЕДАВ МОЈОТ ГОЛ ПРОТИВ РЕАЛ, ВЕЛИ ХЕРОЈОТ НА ШЕРИФ, СЕБАСТИЈАН ТИЛ

ЈА СОЗДАДОВМЕ СУПЕРЛИГАТА ЗА ДА ГО СПАСИМЕ ФУДБАЛОТ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕАЛ МАДРИД

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО НЕ СЕ ВРАЌА ВО РЕАЛ, ТВРДИ ЈУВЕНТУС

ГЕРЕТ БЕЈЛ СЕ ВРАЌА ВО ТОТЕНХЕМ ОТКАКО РЕАЛ СЕ СОГЛАСИЛ ДА ПЛАЌА ДЕЛ ОД НЕГОВАТА НЕДЕЛНА ПЛАТА ОД 600.000 ФУНТИ

РЕАЛ МАДРИД КОНЕЧНО ЌЕ ИМА И ЖЕНСКИ ФУДБАЛСКИ ТИМ

РЕАЛ МАДРИД ПОЧНУВА СО ОБНОВА НА „БЕРНАБЕУ“ ЗА ДА ГО НАПРАВИ НАЈДОБАР СТАДИОН НА СВЕТОТ

РОНАЛДО НА ОДМОР ВО ГРЦИЈА ЈА ДОЧЕКА ВЕСТА ЗА ТРАНСФЕРОТ ВО ЈУВЕНТУС

И ХЕОРХИНА НА ТЕРЕН ЈА СЛАВЕШЕ ПЕТТАТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РОНАЛДО