Реал Мадрид

Таг
13Вести

РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ПЛАТИ НАЈМАЛКУ 103 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА АНГЛИСКАТА ЅВЕЗДА ЏУД БЕЛИНГАМ

БЕНЗЕМА ГО НАПУШТА РЕАЛ МАДРИД ПО 14 ГОДИНИ И 25 ОСВОЕНИ ТРОФЕИ

РЕАЛ МАДРИД ПОТПИША СО 16-ГОДИШНИОТ ЕНДРИК, НОВОТО БРАЗИЛСКО ЧУДО ОД ДЕТЕ

ПОЧИНА ПАКО ХЕНТО, ФУДБАЛЕР СО НАЈМНОГУ ОСВОЕНИ ЕВРОПСКИ ТИТУЛИ

НАД 100 ПАТИ ГО ГЛЕДАВ МОЈОТ ГОЛ ПРОТИВ РЕАЛ, ВЕЛИ ХЕРОЈОТ НА ШЕРИФ, СЕБАСТИЈАН ТИЛ

ЈА СОЗДАДОВМЕ СУПЕРЛИГАТА ЗА ДА ГО СПАСИМЕ ФУДБАЛОТ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕАЛ МАДРИД

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО НЕ СЕ ВРАЌА ВО РЕАЛ, ТВРДИ ЈУВЕНТУС

ГЕРЕТ БЕЈЛ СЕ ВРАЌА ВО ТОТЕНХЕМ ОТКАКО РЕАЛ СЕ СОГЛАСИЛ ДА ПЛАЌА ДЕЛ ОД НЕГОВАТА НЕДЕЛНА ПЛАТА ОД 600.000 ФУНТИ

РЕАЛ МАДРИД КОНЕЧНО ЌЕ ИМА И ЖЕНСКИ ФУДБАЛСКИ ТИМ