рекорд

Таг
53Вести

17-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ ПИЛОТ КОЈ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ

86-ГОДИШНА АМЕРИКАНКА Е НАЈСТАРАТА СТЈУАРДЕСА НА СВЕТОТ, НАЕСЕН ЌЕ ПРОСЛАВИ 65 ГОДИНИ СТАЖ

ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА БАКТЕРИЈА НА СВЕТОТ КОЈА МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ И БЕЗ МИКРОСКОП

НАЈСТАРАТА ЛИЧНОСТ НА СВЕТОТ СЕГА Е 118-ГОДИШНА ФРАНЦУСКА КАЛУЃЕРКА КОЈА УЖИВА ВО ЧОКОЛАДО И ВИНО

НАЈСТАРАТА ЛИЧНОСТ НА СВЕТОТ ПОЧИНА НА 119 ГОДИНИ

100-ГОДИШЕН БРАЗИЛЕЦ ВЛЕЗЕ ВО ГИНИС ОТКАКО 84 ГОДИНИ РАБОТЕЛ ВО ИСТА КОМПАНИЈА

МАГИЧНА НОЌ НА „КАМП НОУ“ ОТКАКО ФУДБАЛЕРКИТЕ НА БАРСЕЛОНА И РЕАЛ ИГРАА ПРЕД РЕКОРДНИ 91.553 ГЛЕДАЧИ

РУЧЕК СО ПОГЛЕД ОД 556 МЕТРИ – ВО ШАНГАЈ СЕ НАОЃА НАЈВИСОКИОТ РЕСТОРАН НА СВЕТОТ

НАЈКРАТКИОТ АВИОНСКИ ЛЕТ НА СВЕТОТ ПОВРЗУВА ДВА ШКОТСКИ ОСТРОВА И МОЖЕ ДА ТРАЕ И ПОМАЛКУ ОД МИНУТА

ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА „ХАРИ ПОТЕР“ СЕ ПРОДАДЕ ЗА РЕКОРДНИ 471.000 ДОЛАРИ