ретроспектива

Таг
2Вести

ВО „КАФЕ И ФИЛМ КОТУР“ ОД ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ПРИКАЖУВААТ ФИЛМОВИ НА СТОЛЕ ПОПОВ

СО ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ГЕНЕРАЦИЈА: БУЊУЕЛ, ЛОРКА, ДАЛИ“ ПОЧНУВА ФИЛОЗОФСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ