Роже Федерер

Таг
8Вести

СЕГА САМО САКАМ ДА БИДАМ ДОБАР ТАТКО И СОПРУГ, КАЖА ФЕДЕРЕР НА ПРЕМИЕРАТА НА НОВ ДОКУМЕНТАРЕЦ

НИШТО НЕ СЕ ПОСТИГНУВА БЕЗ НАПОР, КАЖА ФЕДЕРЕР, ПРИМАЈЌИ ПОЧЕСЕН ДОКТОРАТ ВО САД

ФЕДЕРЕР ЌЕ ИГРА СО НАДАЛ НА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

СЕ ПОВЛЕКУВАМ ЗАШТО ПРЕСТАНАВ ДА ВЕРУВАМ ДЕКА УШТЕ МОЖАМ ДА ИГРАМ, ВЕЛИ ФЕДЕРЕР

НАДАЛ ПОВЕДЕ ВО ТЕСНАТА ТРКА ЗА ЕПИТЕТОТ НАЈДОБАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НО ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИТЕ НЕ ДАВААТ ЦЕЛОСНА СЛИКА

ФЕДЕРЕР ПО ПЕТТИ ПАТ ЌЕ НАСТАПИ НА ОЛИМПИСКИ ИГРИ

ВРЕМЕ Е ПОВТОРНО ДА СЕ БИДЕ ТАТКО, РЕКОА ЃОКОВИЌ И ФЕДЕРЕР ПО ИСТОРИСКОТО ФИНАЛЕ НА ВИМБЛДОН

100-ТЕ ТИТУЛИ НА ФЕДЕРЕР НИЗ БРОЈКИ – 548 МЕЧЕВИ И 869 ЧАСОВИ ПОМИНАТИ НА ТЕРЕН