Шкотска

Таг
12Вести

НАЈКРАТКИОТ АВИОНСКИ ЛЕТ НА СВЕТОТ ПОВРЗУВА ДВА ШКОТСКИ ОСТРОВА И МОЖЕ ДА ТРАЕ И ПОМАЛКУ ОД МИНУТА

ШКОТСКА ЌЕ ПРЕТВОРА ЗАМОЦИ ВО ХОТЕЛИ СПОРЕД МОДЕЛ ШТО НА ШПАНИЈА Ѝ НОСИ МИЛИОНИ ЕВРА

НОВИОТ „БЕТМЕН“ ПОЧНА ДА СЕ СНИМА ВО ГЛАЗГОВ

ШКОТСКА ПРОИЗВЕДУВА ТОЛКУ ВЕТЕРНА ЕНЕРГИЈА ШТО МОЖЕ СО СТРУЈА ДА ГИ СНАБДУВА СИТЕ ДОМОВИ

СЕРИЈАТА „ГОСПОДАР НА ПРСТЕНИТЕ“ ЌЕ ПОЧНЕ ДА СЕ СНИМА ВО АВГУСТ

САМО ВО ШКОТСКА – СЛАДОЛЕД СО ВКУС НА МАЈОНЕЗ

ЅВЕЗДИТЕ ОД „ИГРА НА ТРОНОВИ“ МЕЃУ ПРВИТЕ ГОСТИ ЗА УТРЕШНАТА СВАДБА НА ХАРИНГТОН И ЛЕСЛИ

ЅВЕЗДИТЕ НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“ ЌЕ СЕ ВЕНЧААТ НА 23 ЈУНИ ВО ШКОТСКИ ЗАМОК

ВО ШКОТСКА ОТКРИЕНИ ТРАГИ ОД ДИНОСАУРУСИ СТАРИ 170 МИЛИОНИ ГОДИНИ