скејтбординг

Таг
7Вести

50-ГОДИШЕН СКЕЈТБОРДЕР ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВА ПОКРАЈ ТИНЕЈЏЕРИ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ПАРИЗ

СКЕЈТБОРДИНГ НАТПРЕВАРОТ „УШТЕ ЕДЕН ОБИД“ ПО ПЕТТИ ПАТ ВИКЕНДОВ НИЗ СКОПЈЕ

СКЕЈТБОРДИНГОТ ГО ДОНЕСЕ НАЈМЛАДИОТ ПОДИУМ ВО ОЛИМПИСКАТА ИСТОРИЈА

ЈАПОНЕЦ Е ПРВИОТ ОЛИМПИСКИ ПРВАК ВО СКЕЈТБОРДИНГ

МАКЕДОНСКИТЕ СКЕЈТЕРИ ВОЗЕА ВО ЧЕСТ НА МАТЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СКЕЈТБОРДИНГОТ

ВО ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ СКЕЈТА ВО ЧЕСТ НА МАТЕ

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ЌЕ ПРЕТСТАВАТ НОВИ СПОРТОВИ, А СО НИВ И НОВИ СПОРТСКИ ЅВЕЗДИ