Словенија

Таг
20Вести

БИВШИОТ СЛОВЕНЕЧКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПАХОР ГО ПРОДАВА СВОЈОТ „РЕНО 4“, ДОБИЛ ПОНУДА ОД НАД 34.500 ЕВРА

ПЧЕЛАРСКАТА ТРАДИЦИЈА ВО СЛОВЕНИЈА СТАВЕНА ПОД ЗАШТИТА НА УНЕСКО

СЛОВЕНКАТА АНА РОШ ИЗБРАНА ЗА НАЈДОБРА ГОТВАЧКА НА СВЕТОТ

ВО СЛОВЕНИЈА ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ 3-Д ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ

ДОНЧИЌ НЕ УСПЕА ДА ЈА ОДНЕСЕ СЛОВЕНИЈА ДО ФИНАЛЕТО, ФРАНЦИЈА И САД ЌЕ ИГРААТ ЗА ЗЛАТОТО

РОГЛИЧ ГО ЗАОКРУЖИ НЕВЕРОЈАТНИОТ МЕСЕЦ ЗА СЛОВЕНЕЧКИОТ ВЕЛОСИПЕДИЗАМ СО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО

„МАЛИОТ КАНИБАЛ“ ТАДЕЈ ПОГАЧАР ЈА ПРОДОЛЖИ ДОМИНАЦИЈАТА НА СЛОВЕНИЈА ВО ВЕЛОСИПЕДИЗМОТ

СЛОВЕНКАТА ЗИДАНШЕК ЌЕ ИГРА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА РОЛАН ГАРОС

СЛОВЕНИЈА ГО ДОБИ ЕДЕН ОД НАЈМОЌНИТЕ СУПЕРКОМПЈУТЕРИ НА СВЕТОТ