статуа

Таг
18Вести

СТАТУАТА НА ИСУС ВО РИО ЈА ПОЗДРАВИ ТЕЈЛОР СВИФТ ПРЕД ДОАЃАЊЕТО ВО БРАЗИЛ

ПЕЈАЧОТ НА „РАМШТАЈН“ ДОБИ СТАТУА ЗА 60. РОДЕНДЕН, ЈА УКРАЛЕ ЗА ПОМАЛКУ ОД 24 ЧАСА

БРАЗИЛ ИЗГРАДИ ПОВИСОКА СТАТУА НА ИСУС ОД ОНАА ВО РИО

ПО ОСУМ ГОДИНИ ОБИДИ, ФАН НА „КВИН“ СЕ ИЗБОРИ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ДА ДОБИЕ СТАТУА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

РИО ГО ОДБЕЛЕЖА 90. РОДЕНДЕН НА СТАТУАТА НА ИСУС, ПРЕД ПАНДЕМИЈАТА ЈА ПОСЕТУВАА ДВА МИЛИОНИ ЛУЃЕ ГОДИШНО

БРАЗИЛ ГРАДИ ПОВИСОКА СТАТУА НА ИСУС ОД ОНАА ВО РИО

ДАВИД СИЛВА НА 35 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ СТАТУА ПРЕД СТАДИОНОТ НА МАНЧЕСТЕР СИТИ

ЗАПАЛЕНА ДРВЕНАТА СТАТУА НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ВО СЛОВЕНИЈА

И СТАТУАТА НА ИСУС ВО РИО ПОРАЧА ДА СЕ НОСИ МАСКА

СТАТУАТА НА ИСУС ВО РИО ОСВЕТЛЕНА ВО ЛЕКАРСКА УНИФОРМА