Светско првенство во Катар

Таг
15Вести

КАТАР ИМА ПЛАН ЗА СИТЕ СТАДИОНИ ОД СП, ЌЕ СТАНАТ ХОТЕЛИ, ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, КЛИНИКИ…

МЕСИ ЈА ОДВЕДЕ АРГЕНТИНА ДО ТРЕТАТА СВЕТСКА ТИТУЛА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СТЕФАНИ ФРАПАР ЈА ВОДЕШЕ ПРВАТА ЖЕНСКА СУДИСКА ПОСТАВА ВО 92-ГОДИШНАТА ИСТОРИЈА НА СП

КАТАР ГО ОРГАНИЗИРА НАЈСКАПИОТ ФУДБАЛСКИ МУНДИЈАЛ ВО ИСТОРИЈАТА, А НЕ ДОЗВОЛУВА ДА СЕ ПИЕ ПИВО

ЖОРЖ ВЕА НИКОГАШ НЕ ИГРАЛ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, СЕГА НЕГОВИОТ СОН ГО ОСТВАРУВА СИНОТ ТИМ

ФИНАЛЕТО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР ЌЕ СЕ ИГРА НА ЗЛАТЕН СТАДИОН

НОВА ОФСАЈД ТЕХНОЛОГИЈА ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

ЖЕНИ ПРВПАТ ЌЕ БИДАТ СУДИЈКИ НА МАШКОТО СВЕТСКО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ЧЕТВОРИЦА АРГЕНТИНЦИ ЌЕ ОДАТ НА СП ВО КАТАР СО ВЕЛОСИПЕД, ЌЕ ВОЗАТ 10.500 КИЛОМЕТРИ

РОНАЛДО ПРЕКУ МАКЕДОНИЈА ДО СВОЕТО ПЕТТО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО