Тејлор Свифт

Таг
39Вести

ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ГЕЛЗЕНКИРХЕН ПРИВРЕМЕНО СЕ ПРЕИМЕНУВАШЕ ВО СВИФТКИРХЕН ВО ЧЕСТ НА ТЕЈЛОР СВИФТ

ТЕЈЛОР СВИФТ ГИ ИЗНЕНАДИ ФАНОВИТЕ СО НОВ ДВОЕН АЛБУМ ОТКАКО ДЕЛ ОД ПЕСНИТЕ ПРЕДВРЕМЕ ПРОТЕКОА НА ИНТЕРНЕТ

ТЕЈЛОР СВИФТ Е ПРВАТА ЛИЧНОСТ КОЈА СТАНАЛА МИЛИЈАРДЕР САМО ОД МУЗИКАТА

СУПЕРБОУЛОТ ВО НЕДЕЛАТА БИЛ НАЈГЛЕДАНИОТ ТВ-ПРЕНОС ВО САД ОД СЛЕТУВАЊЕТО НА МЕСЕЧИНАТА ВО 1969

БАКНЕЖОТ НА ТЕЈЛОР СВИФТ И ТРЕВИС КЕЛСИ ПО СУПЕРБОУЛОТ БЕШЕ ФИЛМСКО ФИНАЛЕ НА ФУДБАЛСКАТА СЕЗОНА ВО САД

ТЕЈЛОР СВИФТ ОСВОИ ГРЕМИ ЗА НАЈДОБАР АЛБУМ ПО РЕКОРДЕН ЧЕТВРТИ ПАТ, НАЈАВИ И НОВ АЛБУМ

ЕУ БАРА ПОМОШ ОД ТЕЈЛОР СВИФТ ДА ГИ МОТИВИРА МЛАДИТЕ ДА ГЛАСААТ

ПЛОЧИТЕ НА ГОЛЕМО СЕ ВРАЌААТ ВО БРИТАНИЈА, СЕ ПРОДАДОА И НАД 100.000 КАСЕТИ ГОДИНАВА

МАДОНА, ТЕЈЛОР СВИФТ И БИЈОНСЕ СЕ НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИ НА КОНЦЕРТИТЕ, СПОРЕД „ВОГ“