тенор

Таг
5Вести

МАКЕДОНСКАТА КУЈНА ЗНАЕ ДА БИДЕ ПОДОБРА ОД ИТАЛИЈАНСКАТА, РЕЧЕ ТЕНОРОТ ФЕДЕРИКО СЕРА НА КОНЦЕРТОТ ВО ОХРИД ЗА ОСМИ МАРТ

КИНЕСКАТА ПУБЛИКА НИ БАРА АВТОГРАМИ, ВЕЛИ ТЕНОРОТ НИКОЛА СТОЈЧЕСКИ

БЛАГОЈ НАЦОСКИ СЛАВИ 20 ГОДИНИ КАРИЕРА СО АРИИ ОД ВЕРДИ, ПУЧИНИ И РОСИНИ

ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОБИ ПАРЧЕ ОД ПОДОТ НА МЕТ ЗА 50-ГОДИШНИНАТА ОД ДЕБИТО ВО ЊУЈОРШКАТА ОПЕРА

ТЕНОРОТ БЛАГОЈ НАЦОСКИ СО СОЛО РЕЦИТАЛ ВЕЧЕРВА ВО МОБ