вакцина

Таг
14Вести

АКО НЕ БЕВ ВАКЦИНИРАНА ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ УМРЕВ, РЕЧЕ БИЛИ АЈЛИШ

И МАКЕДОНИЈА ГО ОГРАНИЧИ ВАКЦИНИРАЊЕТО СО „АСТРАЗЕНЕКА“ НА ЛИЦАТА НАД 60 ГОДИНИ

КУБА СО ТЕХНОЛОШКА САМОСТОЈНОСТ СЕ БОРИ ПРОТИВ ПАНДЕМИЈАТА И ПРАВИ СВОИ ВАКЦИНИ, РЕСПИРАТОРИ И ТЕСТОВИ

РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА КОВИД ВАКЦИНА НА СВЕТОТ НАМЕНЕТА ЗА ЖИВОТНИ

ДОЛИ ПАРТОН ЈА ПРИМИ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ЧИЈ РАЗВОЈ ВЛОЖИ МИЛИОН ДОЛАРИ

АВСТРИСКА ПЕКАРА НАПРАВИ „КРОФНА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ ЗА ПОТСМЕВ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРЕКУ РЕД

МАКЕДОНИЈА ВО ФЕВРУАРИ ЌЕ ГИ ДОБИЕ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“, ДОДЕКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ЈА ДАВА И ВАКЦИНАТА НА ОКСФОРД

ЖИВ СУМ ОЛКУ ДОЛГО ЗАШТО И ПОРАНО СУМ СЕ ВАКЦИНИРАЛ, КАЖА ИЈАН МЕКЕЛЕН ОТКАКО ПРИМИ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

БЕЛГИСКОТО ГРАТЧЕ ПУРС ПОЗНАТО ПО БЕЛИОТ АСПАРАГУС И ПИВОТО „ДУВЕЛ“ СЕГА Е ВО МИСИЈА ДА ГО СПАСИ СВЕТОТ ОД ПАНДЕМИЈАТА

ПРВИТЕ БРИТАНЦИ ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „ФАЈЗЕР“, ЦЕЛОСЕН ИМУНИТЕТ СЕ СТЕКНУВА ЗА 28 ДЕНА