Зимбабве

Таг
3Вести

ВО ЗИМБАБВЕ ПРОНАЈДЕН НАЈСТАРИОТ АФРИКАНСКИ ДИНОСАУРУС

ВО АФРИКА Е НОРМАЛНО ДА СЕ БИДЕ НА ВЛАСТ ПОВЕЌЕ ОД 30 ГОДИНИ

ЗИМБАБВЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЛИДЕРОТ МУГАБЕ, НО И ОД ТРЕНЕРОТ НА АРСЕНАЛ