АКТЕРКАТА ГАЛ ГАДОТ ЈА ДОБИ ЧЕТВРТАТА ЌЕРКА

Лос Анџелес, (Пипл)

Израелската актерка со холивудска кариера Гал Гадот го роди четвртото дете, и тоа четврто девојче. Таа истовремено откри дека името на бебето е Ори, што на еврејски значи „моја светлина“.

Фото: Инстаграм

„Бременоста не беше лесна, но сега донесе многу светлина во нашите животи“, напиша Гадот на Инстаграм, каде што објави фотографија како го држи бебето.

Триесет и осумгодишната Гадот во декември објави дека е повторно бремена. Таа е мајка и на 11-годишната Алма, Маја (6) и Даниела (2).