БЕБЕТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА ПЛАЧЕ, ШТО ДА ПРАВАМ? – СЕРЕНА ВИЛИЈАМС БАРА МАЈЧИНСКИ СОВЕТИ НА ТВИТЕР

Лос Анџелес, (Гардијан)

Серена Вилијамс е една од најголемите спортистки на сите времиња, но не се срами да побара совет од своите фанови на социјалните мрежи во раната фаза од мајчинството.

Таа признава дека е стресно да се биде мајка и побара помош од своите десет милиони следбеници на Твитер, бидејќи тримесечната Алексис Олимпија Оханјан не престанува да плаче сега кога ѝ растат први запчиња.

„Сѐ пробавме, но ништо не го решава проблемот. Многу плаче, а инаку никогаш не плаче и така сѐ додека не заспие. Понекогаш ми го крши срцето кога ја гледам таква. Помош, кој било?“, напиша Серена на Твитер.

Серена Вилијамс се породи во септември и оттогаш редовно ги споделува своите мајчински искуства на Твитер, а фановите експресно ѝ даваат поддршка и совети. Таа дури призна дека породувањето поминало со доста компликации, но не откри детали за тоа.

Серена поголемиот дел од годината му го посвети на семејството, а на тениските терени планира да се врати наредниот месец, за да ја брани титулата на Отвореното првенство на Австралија.