Аватар

Таг
17Вести

ОДЛОЖЕНИ СИТЕ ПРОДОЛЖЕНИЈА НА „АВАТАР“, КАМЕРОН МОЖЕБИ НЕМА ДА ГИ РЕЖИРА ПОСЛЕДНИТЕ ДВА ФИЛМА

ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕРОТ ЗА ВТОРИОТ ДЕЛ НА „АВАТАР“, ВО СИНЕПЛЕКС ИГРА ОД 15 ДЕКЕМВРИ

ЏЕЈМС КАМЕРОН ВЕЛИ ДЕКА „АВАТАР 2“ ЌЕ ГИ ТЕСТИРА КРАЈНИТЕ МОЖНОСТИ НА КИНАТА

„АВАТАР“ ГО ПОВРАТИ СТАТУСОТ НА ФИЛМ СО НАЈГОЛЕМА ЗАРАБОТКА ВО ИСТОРИЈАТА

„ТОП ГАН 2“ ОДЛОЖЕН ЗА 2021, А „АВАТАР 2“ ЗА 2022 ГОДИНА

ПО ТРИ МЕСЕЦИ ЗАСТОЈ, ХОЛИВУД ПРОДОЛЖУВА СО СНИМАЊЕТО НА НЕКОИ ОД НАЈИСЧЕКУВАНИТЕ ФИЛМОВИ

ЏЕЈМС КАМЕРОН ОБЈАВИ ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД СВЕТОТ НА ПАНДОРА ВО „АВАТАР 2“

МЕТ ДЕЈМОН ОТКРИ ДЕКА ОДБИЛ УЛОГА ОД 250 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЏЕЈМС КАМЕРОН НА ФИКТИВНИОТ ЈАЗИК ОД „АВАТАР“ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА „ОДМАЗДНИЦИ 4“ ШТО СТАНА БРОЈ ЕДЕН