Били Ајлиш

Таг
12Вести

АДЕЛ, СЕМ СМИТ, ПА БИЛИ АЈЛИШ – ТРЕТ ЗЛАТЕН ГЛОБУС ПО РЕД ЗА БОНД ПЕСНИТЕ

АКО НЕ БЕВ ВАКЦИНИРАНА ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ УМРЕВ, РЕЧЕ БИЛИ АЈЛИШ

НИКОГАШ НЕ МИ ГО ВИДЕЛЕ ТЕЛОТО, А СУДАТ ЗА НЕГО, ВЕЛИ БИЛИ АЈЛИШ ВО ИНТЕРВЈУТО ЗА „ВОГ“

БИЛИ АЈЛИШ ЌЕ ГО ОБЈАВИ ВТОРИОТ АЛБУМ НА 30 ЈУЛИ

БИЛИ АЈЛИШ НА 19 ГОДИНИ ЌЕ ИЗДАДЕ КНИГА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ

НОСЕТЕ МАСКИ, МИЈТЕ РАЦЕ И ГЛАСАЈТЕ, АПЕЛИРАА АМЕРИКАНСКИТЕ МУЗИЧАРИ НА НАГРАДИТЕ БИЛБОРД

БИЛИ АЈЛИШ ГО ОБЈАВИ СПОТОТ ЗА „НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ“, ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ БОНД ФИЛМ ОДЛОЖЕНА ЗА 2021

„ЛОШО МОМЧЕ“ НА БИЛИ АЈЛИШ Е НАЈПРОДАВАНА ПЕСНА ЗА 2019

БИЛИ АЈЛИШ СНИМИ МРАЧНА БАЛАДА ЗА НОВИОТ ФИЛМ ЗА ЏЕЈМС БОНД (АУДИО)