Џанлуиџи Буфон

Таг
3Вести

ЏАНЛУИЏИ БУФОН ГО ОДИГРА 1.100. НАТПРЕВАР ВО КАРИЕРАТА

БУФОН ГО УРНА РЕКОРДОТ НА МАЛДИНИ СО 648. НАСТАП ВО СЕРИЈА А

РОНАЛДО И БУФОН ИМ ЈА ИСПОЛНИЈА ЖЕЛБАТА НА ДВЕ МОМЧИЊА КОИ НАСТРАДАА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА