Дизни плус

Таг
4Вести

СТРИМИНГ ПЛАТФОРМАТА „ДИЗНИ+“ ОД ЛЕТОВО ДОСТАПНА И ВО МАКЕДОНИЈА

СТРИМИНГ СЕРВИСОТ НА „ДИЗНИ“ СОБРА 50 МИЛИОНИ ПРЕТПЛАТНИЦИ ЗА ПЕТ МЕСЕЦИ, НА „НЕТФЛИКС“ МУ ТРЕБАА СЕДУМ ГОДИНИ

МЕГАН МАРКЛ ЌЕ ГО ПОЗАЈМИ ГЛАСОТ ЗА ФИЛМ НА „ДИЗНИ“

„МАРВЕЛ“ И „ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ“ ДЕНЕСКА СЕ СПОЈУВААТ ВО СТРИМИНГ СЕРВИСОТ „ДИЗНИ ПЛУС“