Дуа Липа

Таг
6Вести

ДУА ЛИПА ПРОМОВИРАШЕ НОВ СИНГЛ НА ТАЕН НАСТАН ВО ЛОНДОН КАКО НАЈАВА НА ТРЕТИОТ АЛБУМ

ДУА ЛИПА ПРОГЛАСЕНА ЗА ПОЧЕСНА АМБАСАДОРКА НА КОСОВО

ПОП ПЕРФЕКЦИЈА – КРИТИЧАРИТЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД НОВИОТ АЛБУМ НА ДУА ЛИПА

ДУА ЛИПА НАЈАВИ ДЕКА НЕЈЗИНИОТ ВТОР АЛБУМ ИЗЛЕГУВА НАСКОРО

ЖЕНИ ИЗБИЈА ВО ПРВ ПЛАН НА ГРЕМИ НАГРАДИТЕ ОВАА ГОДИНА

ДУА ЛИПА И РАПЕРОТ СТОРМЗИ ТРИУМФИРАА НА БРИТАНСКИТЕ МУЗИЧКИ НАГРАДИ