Елтон Џон

Таг
28Вести

КОЛЕКЦИОНЕР СУМ НА ФОТОГРАФИИ, НО МРАЗАМ КОГА МЕНЕ МЕ СЛИКААТ, ВЕЛИ ЕЛТОН ЏОН

ЕЛТОН ЏОН СЕ ПРИДРУЖИ НА МАЛАТА ГРУПА УМЕТНИЦИ КОИ ИМААТ ОСВОЕНО ЕМИ, ГРЕМИ, ОСКАР И ТОНИ

ЕЛТОН ЏОН ГИ ПРОДАВА ОБЛЕКАТА И НАКИТОТ ОД ВЕРСАЧЕ НА АУКЦИЈА

РАСТЕ ИНТЕРЕСОТ ЗА ПОСТАРА МУЗИКА, ЕЛТОН ЏОН, ЕМИНЕМ И „АББА“ СЕ МЕЃУ ТОП-10 НАЈПРОДАВАНИ АЛБУМИ ВО 2023

СЛАВЕТЕ ГО ЖИВОТОТ НА БЕРИ ХЕМФРИС СО СМЕА, КАЖА ЕЛТОН ЏОН ЗА КОМИЧАРОТ ОД АВСТРАЛИЈА НА НАСТАНОТ ВО НЕГОВА ЧЕСТ

ИЗЛОЖБА СО ПРИВАТНИ ФОТОГРАФИИ ОД ЕЛТОН ЏОН И ДЕЈВИД ФУРНИШ ЌЕ СЕ ОТВОРИ ВО ЛОНДОН

ЕЛТОН ЏОН ГО ОДРЖА ПОСЛЕДНИОТ КОНЦЕРТ ВО 52-ГОДИШНАТА КАРИЕРА

БАЈДЕН СЕ РАСПЛАКА НА КОНЦЕРТОТ НА ЕЛТОН ЏОН ПРЕД БЕЛАТА КУЌА

НА НОВИОТ АЛБУМ НА ЕЛТОН ЏОН ЌЕ ИМА И ХИП ХОП, КАНТРИ И ЕЛЕКТРОНСКА МУЗИКА