Европско првенство 2020

Таг
14Вести

ЕПСКОТО РИВАЛСТВО НА ГЕРМАНИЈА И АНГЛИЈА ЌЕ СЕ ОБНОВИ ДЕНЕСКА НА ЕП

САМО ВО УНГАРИЈА ФУДБАЛОТ СЕ ИГРА ПРЕД ПОЛНИ ТРИБИНИ, СИТЕ МОРА ДА ИМААТ КАРТИЧКА ЗА ИМУНИТЕТ

ВРЕДНОСТА НА „КОКА КОЛА“ ПАДНА ЗА ЧЕТИРИ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ОТКАКО РОНАЛДО ПОВИКА ДА СЕ ПИЕ ВОДА

РОНАЛДО НАПАЃА НОВ ГОЛГЕТЕРСКИ РЕКОРД НА СВОЕТО ПЕТТО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

ПАНДЕВ ОДБЕЛЕЖА ДВЕ ДЕЦЕНИИ ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА СО ПРВИОТ ГОЛ НА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА

„МАКЕДОНСКИОТ ДИЈАМАНТ“ ЕЛИФ ЕЛМАС МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ МЛАДИ ИГРАЧИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ИЗБОРОТ НА БИ-БИ-СИ

ОД СЕВИЛЈА ДО БАКУ, ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЌЕ СЕ ИГРА НА РАСТОЈАНИЕ ОД НАД 4.700 КИЛОМЕТРИ

ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЕП ИЗРАБОТЕНИ ОД РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ

БОНО, ЕЏ И ДИЏЕЈОТ МАРТИН ГАРИКС ЈА СНИМИЈА ХИМНАТА НА ЕВРОПСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО (ВИДЕО)

ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО СО НОВА НАВИВАЧКА ХИМНА (ВИДЕО)