Форбс

Таг
37Вести

ТЕЈЛОР СВИФТ Е ПРВАТА ЛИЧНОСТ КОЈА СТАНАЛА МИЛИЈАРДЕР САМО ОД МУЗИКАТА

ШЕСТМИНА ОД РЕГИОНОТ СЕ НАЈДОА НА ЛИСТАТА НА „ФОРБС“ НА НАЈУСПЕШНИ МЛАДИ ЛИЧНОСТИ ВО ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ СЕ ОПЕРСКА ПЕЈАЧКА И НБА КОШАРКАР

МЕКЕНЗИ СКОТ ЈА НАСЛЕДИ МЕРКЕЛ КАКО НАЈМОЌНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ОТКАКО ЗА ДВЕ ГОДИНИ ДОНИРАШЕ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

„ФОРБС“ ГИ ИЗБРА ПЕТТЕ ПРИРОДНИ ЧУДА НА БАЛКАНОТ ШТО МОРА ДА СЕ ПОСЕТАТ

„ФОРБС“ И ОФИЦИЈАЛНО ЈА ПРОГЛАСИ КИМ КАРДАШИЈАН ЗА МИЛИЈАРДЕРКА

СОФИЈА ВЕРГАРА Е НАЈПЛАТЕНА АКТЕРКА ВО СВЕТОТ

ДВЕЈН ЏОНСОН ВТОРА ГОДИНА ПО РЕД Е НАЈСКАПО ПЛАТЕН АКТЕР

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО Е ПРВИОТ МИЛИЈАРДЕР ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ

„ФОРБС“ ЈА ИСФРЛИ КАЈЛИ ЏЕНЕР ОД СВОЈАТА ЛИСТА НА МИЛИЈАРДЕРИ

НАОМИ ОСАКА ГО УРНА РЕКОРДОТ НА ШАРАПОВА И СТАНА НАЈПЛАТЕНАТА СПОРТИСТКА НА СВЕТОТ