Илон Маск

Таг
52Вести

МАСК ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРОФИЛИ НА ТВИТЕР СО МЕСЕЧНА ПРЕТПЛАТА ОД ОСУМ ДОЛАРИ

МАСК ПОЧНА ДА ПРОДАВА ПАРФЕМ И ВЕДНАШ ЗАРАБОТИ МИЛИОН ДОЛАРИ

МАСК НЕГИРА ДЕКА МУ ГО РАСТУРИЛ БРАКОТ НА КООСНОВАЧОТ НА „ГУГЛ“, СЕРГЕЈ БРИН

ИЛОН МАСК ЛАНИ ДОБИЛ БЛИЗНАЦИ СО ДИРЕКТОРКА ВО НЕГОВАТА ФИРМА „НЕУРАЛИНК“

МАСК ВЕТИ ВРАЌАЊЕ НА СЛОБОДАТА НА ГОВОРОТ НА ТВИТЕР ОТКАКО ГО КУПИ ЗА 44 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

МАСК СЕ ОТКАЖА ОД ЧЛЕНСТВОТО ВО УПРАВНИОТ ОДБОР НА ТВИТЕР

ИЛОН МАСК СТАНА НАЈГОЛЕМИОТ АКЦИОНЕР ВО ТВИТЕР

И ВТОРОТО ДЕТЕ НА ИЛОН МАСК И ГРАЈМС ДОБИ ЧУДНО ИМЕ – EXA DARK SIDERÆL

ИЛОН МАСК Ѝ ОБЕЗБЕДУВА ИНТЕРНЕТ НА УКРАИНА ПРЕКУ СВОИТЕ САТЕЛИТИ „СТАРЛИНК“