Јирген Клоп

Таг
8Вести

ТУКА СУМ АКО ГРАДОТ МЕ ТРЕБА, КАЖА КЛОП ПРЕД ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ КАКО ТРЕНЕР НА ЛИВЕРПУЛ

НИКОГАШ НЕМА ДА ВОДАМ ДРУГ КЛУБ ВО АНГЛИЈА, КАЖА КЛОП, КОЈ ОБЈАВИ ДЕКА ГО НАПУШТА ЛИВЕРПУЛ

ЈИРГЕН КЛОП ПОРАДИ КОВИД РЕСТРИКЦИИ НЕ МОЖЕШЕ ДА ОТПАТУВА НА ПОГРЕБОТ НА МАЈКА МУ

КЛОП ИМ ПОРАЧА НА ФАНОВИТЕ НА ЛИВЕРПУЛ ДЕКА СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА СЛАВЕЊЕ НА ТИТУЛАТА

ЈИРГЕН КЛОП МУ ОДГОВОРИ НА МЛАД ФАН НА МАНЧЕСТЕР КОЈ СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ЛИВЕРПУЛ ПРЕМНОГУ ПОБЕДУВА

ОДЕЛО НОСАМ САМО НА СВАДБИ И ПОГРЕБИ, ВЕЛИ ЈИРГЕН КЛОП ЗА СВОЈОТ ИМИЏ НА ТЕРЕНОТ

НЕ СУМ ЛУЗЕР, НАЈВАЖНО МИ Е ШТО МОЈАТА СОПРУГА ИМА ВЕРБА ВО МЕНЕ, ВЕЛИ КЛОП

ЧИСТ ИНСТИНКТ, ВЕЛИ БЕКОТ НА ЛИВЕРПУЛ ЗА КОРНЕРОТ СО КОЈ ЈА ПОСРАМОТИ БАРСЕЛОНА